Powodów do wypadania zębów jest wiele. Pacjenci mogą cierpieć na choroby genetyczne, przez które cechować ich będzie większa skłonność do wypadania zębów. Mogą też ulec nieszczęśliwemu wypadkowi, czy nieprawidłowo dbać o stan swojego uzębienia. W każdym z przypadków powstająca przerwa w jamie ustnej jest nieestetyczna i stanowi powód do kompleksów. Na szczęście stomatologia estetyczna niesie rozwiązanie w tej kwestii. Dentyści mogą zaproponować swoim pacjentom implanty, które imitować będą ich prawdziwe zęby.

Czym jest implantologia?

Implantologia to nic innego, jak dziedzina stomatologii zajmująca się wprowadzaniem do ludzkiego organizmu implantów. W tym przypadku mowa o takich materiałach, jak implanty zębów. Są one przygotowane ze specjalnej substancji, która nie jest szkodliwa dla człowieka, a tym samym protezy zębowe są lepiej tolerowane przez organizm. Specjalnie przygotowane korony na zęby doskonale wpisują się w potrzeby pacjenta, ponieważ dostosowane są do wolnej przestrzeni, a także koloru szkliwa. Dzięki temu są niemal nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Zabiegi stomatologiczne

Samo wprowadzenie implantu do szczęki pacjenta wymaga odpowiedniego przygotowania. Obok zapoznania się z układem zębów należy przygotować specjalny model, który następnie zostanie wprowadzony do szczęki pacjenta. Właśnie przez to zakładanie implantu wiąże się z kilkoma wizytami w specjalistycznych klinikach. Na szczęście element imitujący naturalne zęby jest wytrzymały i może być pielęgnowany tak, jak pozostałe zęby.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...