Przewlekły ból zęba i towarzyszące mu ubytki to pierwsze sygnały, które powinny skierować pacjenta do gabinetu stomatologicznego. Specjaliści tam obecni dokładnie określą kondycję uzębienia i stwierdzą, jakie zabiegi do wykonania będą konieczne. Może się bowiem okazać, że silnie uszkodzony ząb, którego miazga została naruszona przez szkodliwe substancje kwalifikuje się do leczenia kanałowego. To właśnie chorobami miazgi zęba zajmuje się dziedzina stomatologii, jaką jest endodoncja. W jej ramach wykonywane jest specjalistyczne leczenie kanałowe.

Nieprawidłowości w miazdze

Dzięki zdobytym kwalifikacjom oraz wiedzy stomatolog potrafi dokładnie określić, kiedy doszło do zakażenia miazgi zęba. Nieleczony stan zapalny może prowadzić do powstania szczególnie uciążliwych chorób, a w ostateczności konieczne będzie całkowite usunięcie zęba. Nie wolno zapomnieć o uciążliwym bólu, jaki towarzyszy pacjentowi podczas rozwoju choroby miazgi. Leczenie kanałowe zęba jest o tyle precyzyjnym zabiegiem, że wykonywane jest za pomocą bardzo cienkich narzędzi, mogących mierzyć nawet 0,06mm.

Jak to wygląda?

Badanie polegające na usuwaniu miazgi z zęba przebiega w kilku etapach. W przypadku szczególnych uszkodzeń dentysta podejmuje się wykonać leczenie kanałowe pod mikroskopem. Przebiega ono tak samo, jak bez używania tego specjalistycznego narzędzia. Stomatolog usuwa miazgę z kanałów zęba i przygotowuje je do uzupełnienia. Po dokładnym wypłukaniu materiału kanały uzupełniane są specjalnymi substancjami, by następnie dentysta mógł odbudować koronę zęba.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...